Grandiozi atklāta pirmā hibrīddrukas iekārta Baltijā

19/07/2019

Jau iepriekš ziņots, ka AS “Liepājas Papīrs” ražotnē Liepājā jūlijā darbu sākusi Baltijā pirmā hibrīddrukas iekārta  MPS EF SYMJET, kuras svinīgā atklāšana, piedaloties klientiem, partneriem, amatpersonām un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, notika šodien, 19. jūlijā.

 

Svinīgo notikumu atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kurš savā uzrunā uzsvēra, ka AS “Liepājas Papīrs” ir uzņēmums ar 121 gadu ilgu vēsturi, kurš vienmēr “ir spējis pielāgoties pasaules  prasībām, tehnoloģijām un zināšanām, un tas ir unikāli”. J. Vilnītis izteica vēlējumu, lai ““Liepājas Papīra” komanda vienmēr būtu radoša un vienmēr rastu idejas, kā būt līderiem savā jomā”.  Klātesošos apsveica arī Latvijas Poligrāfijas Uzņēmumu Asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere, AS “Liepājas Papīrs” pārdošanas daļas vadītājs Artūrs Gabaliņš un uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Jansons. N. Jansons atklāja, ka šī Baltijas valstīs pirmā un pagaidām vienīgā hibrīddrukas iekārta iegādāta, balstoties uz tirgus pieprasījumu un klientu vēlmes pēc jauniem produktiem mazas un vidējas tirāžas drukas darbiem.

 

Lai pasākuma apmeklētāji labāk izprastu iekārtas unikalitāti un priekšrocības, ar nelielu prezentāciju uzstājās uzņēmuma DOMINO Limited UK pārstāvis Rūds Boss (Ruud Bos). Īpašu uzmanību izpelnījās iespēja uz iekārtas sasniegt sietspiedei analogu krāsas uznesumu, tādējādi nodrošinot unikālu iespēju veidot materiāla struktūru. Pēc tam sekoja svinīgā lentas pārgriešana, iekārtas apskate un drukas paraugdemonstrējumi, kā arī materiālu piegādātāja UPM Raflatac pārstāvja Džeja Beitiona (Jay Betton) prezentācija par specializētiem materiāliem dzērienu industrijai.

 

Pasākuma izskaņā Normunds Jansons klātesošos sveica ar AS “Liepājas Papīrs” uzņēmumā uzstādītās iekārtas MPS EF SYMJET saukli, lai “neiespējamais kļūst iespējams”, tā simboliski iezīmējot hibrīddrukas tehnoloģijas aizsākumu un poligrāfijas nozares jauno pavērsienu Baltijas valstīs.

 

MPS EF SYMJET ir uzņēmuma MPS Systems B.V. un Lielbritānijas drukas uzņēmuma  DOMINO UK Limited iekārtu apvienojums. Būtiskākās iekārtas priekšrocības ir  iespēja sasniegt niansētākus toņus, pateicoties paplašinātājam CMYK krāsu modelim ar oranžo un violeto krāsu. Uz iekārtas var realizēt folija aukstspiedes projektus, veikt darbu laminēšanu un iegūt  sietspiedei līdzvērtīgu krāsas uznesumu, rodot iespēju veidot  pilnīgi unikālus tekstūras  efektus. MPS EF SYMJET hibrīddrukas iekārtas iegādē uzņēmums ir investējis vairāk nekā vienu miljonu eiro.

 

Foto: Edgars Pohevičs

 

EdgarsFoto_1012.jpg

 

Informāciju sagatavoja:

Laura Liepiņa

AS “Liepājas Papīrs”

E.: laura@liepajaspapirs.lv

T.: +371 29479192

‹ Atpakaļ