mobile-logo
back

AS “LIEPĀJAS PAPĪRS” KĀPINA RAŽOŠANAS APJOMU

19.01.2021

AS “Liepājas Papīrs” valdes priekšsēdētājs Normunds Jansons, atskatoties uz iepriekšējo gadu, atzīst, ka “ir bijis liels izaicinājums darbu pārstrukturēt tā, lai samazinātu darbinieku savstarpējo kontaktēšanos un lai  administrācijas darbinieki, cik tas ir bijis iespējams, varētu strādāt attālināti, savukārt, ražotnē tiktu nodrošināts darbs atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem un, pats svarīgākais, lai no šīm izmaiņām neciestu klients. Tomēr tas ir izdevies un uzskatu, ka šis gads, neskatoties uz nepieciešamajām procesu izmaiņām, uzņēmumam ir bijis labs, jo būtiski ir pieaudzis kopējais preču pieprasījums mazumtirdzniecībā. Tendence veidot pārtikas un rūpniecības preču uzkrājumus mājsaimniecībās ir radījusi iespēju sekmēt iepakojuma ražošanas nozares dinamiku, kā rezultātā arī uzņēmums  “Liepājas Papīrs” ir saražojis vairāk uzlīmju un etiķešu nekā pērn gan vietējā, gan eksporta tirgos.”

Uzņēmuma apgrozījums drukas nozarē 2020. gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, ir pieaudzis par vairāk nekā 16%, sasniedzot 7,4 miljonus eiro. Bet iespaidīgāks par apgrozījuma kāpumu ir saražotais kopapjoms, proti, 2020. gadā Liepājā  saražotas vairāk nekā 944,5 miljoni produkcijas vienību. Tā kā uzņēmums pakāpeniski palielina eksporta apjomu, tad pozitīvi vērtējams ir  arī eksporta pieaugums par 26%. Jau vairākus gadus lielākais eksportēto preču klāsts nokļūst Krievijā, Lietuvā un Vācijā, tomēr arī Skandināvijas valstis un Igaunija ir vērā ņemami  tirgi ar augošu pārdošanas apjomu. Pārdošanas daļas vadītājs Artūrs Gabaliņš neslēpj gandarījumu, ka “2020. gadā ir ne vien pieaugusi un nostiprinājusies sadarbība ar esošajiem ārvalstu klientiem, bet arī esam uzsākuši  savas produkcijas eksportu uz ASV un  Franciju, kas mums iepriekš ir bijušas pilnīgi neapgūtas valstis.”

Uzņēmums vienmēr ir pozicionējis, ka pieredze un zināšanas iet kopsolī ar inovācijām un attīstību. Un 2020. gads šajā ziņā ir bijis īpaši veiksmīgs, jo līdztekus neskaitāmiem iekšējiem procesu uzlabojumiem, ir varēts klientiem piedāvāt jaunas tehnoloģiskos risinājumus un pat jaunus produktus. Uzņēmuma pārdošanas nodaļas pārstāvis Andrejs Ivļijevs uzsver, ka ilgu laiku strādāts pie bandāļu drukas tehnoloģiskā risinājuma izveides (bandāle - angļu valodā bandall - ir apdrukāts monomateriāls ruļļos, ko izmanto vairāku produktu sastiprināšanai, piemēram, trīs produktu sastiprināšanai vienā, izmantojot specializētu bandāļu iekārtu), un šī produkta attīstīšana vēl turpinās. Tāpat interesants jaunums, ko augstu novērtē klienti, ir mainīgās informācijas druka, kad katrai vienas partijas uzlīmei vai etiķetei iespējams uzdrukāt atšķirīgu informāciju, piemēram, tagad iespējams klientiem piedāvāt krājuzlīmes ar unikālo kodu uz katras no tām, vai arī uzlīmes ar atšķirīgiem svītru kodiem, loterijas uzlīmes ar mainīgu tekstu u.tml. Līdztekus jau minētajam bijuši vairāki projekti, kuros strādāts ar īpaši videi draudzīgiem materiāliem, kuri radīti no otrreiz pārstrādātiem atkritumiem vai neizmantojot fosilos resursus. Andrejs Ivļijevs pauž viedokli, ka, ņemot vērā ES uzsākto “zaļo kursu” un mērķi sasniegt klimata neitralitāti līdz 2050. gadam, šādu materiālu izmantošana kļūs arvien aktuālāka un aktuālāka un ir gandarīts, ka uzņēmumam jau ir pieredze videi draudzīgu materiālu apdrukā.

"Liepājas papīrs" ir dibināts 1993.gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 090 eiro, tas nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un ir viens no vadošajiem uzlīmju un etiķešu ražotājiem Baltijas valstīs.

Foto: Edgars Pohevičs

Sagatavoja:

Laura Liepiņa

AS "Liepājas Papīrs"

T.: +371 29479192

E.: pr@liepajaspapirs.lv

www.liepajaspapirs.lv

 
 
Saņemt piedāvājumu
Minimālais pasūtījuma apjoms ir 1000 etiķetes!
* Obligāti aizpildāmie lauki